>> ÖZGEÇMİŞİM<<
CyprusRadioAKS
English
 

                   "18 Mart 1958 Limasol KIBRIS doğumluyum Evliyim bir oğlum var.Müzikle tanışmam 1967 yılında babamın bana ikinci el aldığı gitarla oldu. 1988 yılında İstanbul Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu I. Altın Çınar Şarkı Yarışması ön elemelerinde "TAKMA KAFANA" adlı söz ve müziği bana ait şarkı ile  İstanbul'da finalde yarıştım 1993 yılında Pop Show 93'te aranjörlüğünü yaptığım "ADALAR GÜZELİ KIBRIS" isimli şarkı finalde  yarıştı.   Show TV'nin düzenlediği POP SHOW 94 beste yarışmasının ön elemesinde 420 beste arasında söz-müzik bana ait "ALDANMAM" adlı bestem SONER YARAN'ın seslendirmesi ile , İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda finalde yarıştı. 1995'te söz ve müzik bana ait olan beste "DOKUN BANA" AYŞE GÜLER'in seslendirmesi ile POP SHOW 95'te İstanbul-Bostancı Gösteri Merkezi'nde  finalde yarıştı. 1995'te I. Altın Zeytin Şarkı Yarışması'nın organizesinde fiilen bulunup final jürisinde görev aldım. 1990 yılında "VOLUME 1" isimli bir kaset çalışmam oldu. Kasaba ,İşte Memleketim, Yaramaz Sevgili, Herşey Senin Elinde, Sen ve Deniz, Yanarsın, Takma Kafana, Dostluk Kardeşlik ve Barış  Samanyolu, Jüpiter isimli enstrümental (söz-müzik-düzenleme bana ait), ait bestelere yer verdim. Bu kasetin stüdyo kayıtları, Lefkoşa Kembel Stüdyosu'nda Niyazi Nasıfoğlu tarafından yapıldı. Osman Canköy ve Reşat Kortan Sen ve Deniz şarkısında gitar çaldılar. Ayrıca Niyazi Nasıfoğlu tüm şarkılarda bas gitar çaldı. Eralp Adanır bazı şarkılarımda canlı davul ile bilgisayar davulu kullandı. Kasetin çoğaltılmasını 2U Kasetçilik'ten Taner Cemal üstlendi. Telif hakkına saygımdan dolayı ülkemizde telif hakkı olmaması dolayısı ile kasetin kabına "BU KASETİ KOPYA ETMEK YASAK DEĞİLDİR" ibaresini koyarak protestomu dile getirdim.1990 yılında Stüdyo AKS adında kayıt stüdyosu kurdum. Aranjörlük yaparak yeni nesile yardımcı olmaya çalışıyorum.
200 civarında bestem vardır.Çalışmalarım NEW AGE enstrümental, KIBRIS MÜZİĞİ Enstrümrntal ,Türkçe sözlü POP MÜZİK türlerinde söz ve müzik bana ait şarkılar ürettim.Bunları yeri geldikçe kullanmaya çalışıyorum. Birçok Kıbrıslı sanatçıya aranjörlük yapmaktayım. Bunlardan örnek olarak; Mustafa Tozakı, Erol Hızlı, Fahriye Özay, Reşat Kortan, Soner Yaran, Hasan Yalkın, Hasan Günyüz, Ahmet Esenyel-Mete Pere, Asil Özgül, Abdullah Üçgöz, İhsan Gürel, Arif İşgüzar, Mete Hatay, Hasan Pala gibi birçok sanatçı arkadaşla da çalıştım..
1998 yılında MÜDER (Müzik üretenler derneğini) adlı Bestecilerden oluşan derneği 3 arkadaşımla birlikte kurup 3 yıl başkanlığını yaptım. Bu zaman zarfında dernek üyelerinin telif haklarını savundum ve ilk kez telif ücretini radyo ve Tv lerden aldık ve bir ilki gerçekleştirerek dağıtımını yaptık. Şu anda AKS STUDİO Kayıt ve Aranjörlük adı altında çalışmalarımı internet üzerinden dünyaya sunmaya çalışıyorum....Genç nesillere kapılarım herzaman için açıktır profesyonel zihniyette olanlarla elbet yolum bir şekilde kesişeceği umuduyla......"

HOW TO BUY |
FAQ | ABOUT US | CONTACT US